ایالات متحده کمک های اوکراین را با نزدیک شدن به بحران انرژی در اروپا تقویت می کند

دولت بایدن با وعده میلیاردها دلار کمک نظامی بلندمدت به اوکراین، به دنبال اثبات این است که حمایت ایالات متحده در جنگ می تواند از عزم روسیه بیشتر باشد.

گردآوری قانونگذاران آمریکایی و مردم پیرامون این کمک و میلیاردها کمک فوری بیشتر، برای پرزیدنت بایدن نسبتاً بی دردسر بوده است. اما او همچنین باید اروپا را در جریان نگه دارد، زیرا تهاجم روسیه قیمت انرژی را افزایش داده است و آنچه را که می تواند به بدترین بحران اقتصادی قاره در یک نسل تبدیل شود، ایجاد کرده است.

مقامات آمریکایی اصرار دارند که هیچ شکافی در ائتلاف ناتو ندیده‌اند که اعضای آن به درجات مختلف موافقت کرده‌اند از اوکراین در دفاع از میهن خود حمایت کنند. مقامات آمریکایی می گویند که موفقیت های اخیر اوکراین در میدان نبرد، از هدایت نیروهای روسی در شمال شرق تا انزوای واحدهای روسی در جنوب، به تقویت عزم در اروپا کمک خواهد کرد.

اما جهش قیمت انرژی در اروپا، و چشم انداز خانه های سرد در ماه های سرد پیش رو، به اضطراب منجر شده است. روسیه اخیراً با اعلام اینکه گازپروم، شرکت دولتی انرژی، جریان گاز طبیعی به اروپا را از طریق خط لوله نورد استریم 1 خود از سر نمی گیرد، این نگرانی ها را تشدید کرد.

به گفته تحلیلگران نظامی و دیپلماتیک، رئیس جمهور روسیه، ولادیمیر وی. پوتین، معتقد است که کمبود گاز حمایت اروپا از اوکراین را تضعیف خواهد کرد.

آنتونی جی. بلینکن، وزیر امور خارجه، گفت که روسیه «انرژی» را علیه اروپایی ها به کار گرفته است.

او در اوایل ماه جاری در مقر ناتو در بلژیک گفت: «رئیس‌جمهور پوتین شرط می‌بندد که این اقدامات اراده کشورها برای ایستادن در کنار اوکراین را در هم خواهد شکست». او شرط می‌بندد که کرملین می‌تواند کشورهای دیگر را برای تسلیم قلدری کند.»

دیدار آقای بلینکن از ناتو و کیف، پایتخت اوکراین، درست زمانی انجام شد که نیروهای اوکراینی در حال شروع به دستیابی به دستاوردهای قابل توجه در شمال شرق کشور خود بودند.

مقامات پنتاگون می گویند که فرمانی که آقای پوتین در ماه گذشته امضا کرد و در آن تعداد نیروهای فعال کشورش را حدود 137000 نفر به 1.15 میلیون رساند، نشانه دیگری بود که او معتقد بود روسیه همچنان می تواند در جنگ فرسایشی پیروز شود.

یک مقام ارشد دفاعی در مصاحبه ای گفت: «او نشان می دهد که در تلاش است این موضوع را زمین گیر کند. او به شرط ناشناس ماندن صحبت کرد زیرا مجاز به صحبت علنی نبود.

به نظر می رسد که آقای بایدن مصمم است نشان دهد که تعهد ناتو همچنان پابرجاست. قرار است روز چهارشنبه او در سخنرانی در مجمع عمومی سازمان ملل بر اوکراین تمرکز کند. رئیس جمهور این کشور، ولودیمیر زلنسکی، قرار است در همان روز از طریق ویدئو در مجمع سخنرانی کند.

سناتور میت رامنی، جمهوری خواه یوتا، گفت: «حمایت ما از ملت اوکراین الگویی برای جهان است» و افزود که حمایت از اوکراین در میان متحدان ایالات متحده همچنان قوی است. به نظر من، این وضعیت چگونه پس از زمستان، زمانی که قیمت‌های گرمایش برای مردم اروپا از سقف عبور می‌کند، ادامه خواهد یافت. فقط امیدوارم بتوانیم کنار هم بمانیم و حمایتی را که اوکراین به آن نیاز دارد، ارائه کنیم.»

در جریان توقف در اوکراین در اوایل ماه جاری، آقای بلینکن بخش دیگری از کمک نظامی را اعلام کرد – حدود یک میلیارد دلار برای اوکراین و همچنین یک میلیارد دلار برای سایر متحدان و شرکای اروپایی.

در همان روز، وزیر دفاع لوید جی آستین سوم گفت واشنگتن 675 میلیون دلار تدارکات نظامی اضافی به اوکراین ارسال خواهد کرد که بیستمین خروج از ذخایر پنتاگون از زمان آغاز جنگ است. و هفته گذشته پنتاگون 600 میلیون دلار بیشتر برای توپخانه و مهمات اعلام کرد.


آنچه ما قبل از استفاده از منابع ناشناس در نظر می گیریم. آیا منابع اطلاعات را می دانند؟ انگیزه آنها برای گفتن به ما چیست؟ آیا آنها در گذشته قابل اعتماد بوده اند؟ آیا می توانیم اطلاعات را تایید کنیم؟ حتی با برآورده شدن این سوالات، تایمز از منابع ناشناس به عنوان آخرین راه حل استفاده می کند. گزارشگر و حداقل یک سردبیر هویت منبع را می دانند.

کمک های جدید مبلغی را که ایالات متحده از زمان تهاجم روسیه در فوریه به کیف تعهد داده است به حدود 15 میلیارد دلار می رساند.

کالین کال، معاون سیاسی وزیر دفاع آمریکا در یک کنفرانس خبری گفت: «به نظر می‌رسد ولادیمیر پوتین معتقد است که روسیه می‌تواند در این بازی طولانی پیروز شود – دوام آوردن اوکراینی‌ها در اراده آنها برای مبارزه و اراده جامعه بین‌المللی برای ادامه حمایت از اوکراین». ماه گذشته. او این باور را «یک اشتباه محاسباتی دیگر روسیه» نامید.

آقای بلینکن در جریان سفر خود به کیف گفت که آمریکا و متحدانش باید تلاش کنند تا “مدافعان شجاع اوکراین را برای مدت طولانی حفظ کنند.”

او گفت: «این به معنای جریان مستمر و مصمم توانایی در حال حاضر است.

بیشتر این جریان از آمریکا آمده است.

اما حمایت مادی اروپا از اوکراین کم رنگ شده است. مجموع تعهدات جدید کمک های نظامی و مالی از شش کشور بزرگ اروپایی در ماه می کاهش یافت و در ژوئن به شدت کاهش یافتبر اساس تحلیل موسسه کیل برای اقتصاد جهانی.

در ماه ژوئیه، آخرین ماه که داده‌های مربوط به آن در دسترس بود، هیچ یک از این کشورها – بریتانیا، آلمان، لهستان، فرانسه، ایتالیا و اسپانیا – تعهد جدیدی ندادند.

کریستف تربش، مدیر مالی بین‌المللی و اقتصاد کلان مؤسسه و رئیس تیمی که این تحلیل را انجام می‌دهد، گفت: «ما از اینکه کمک‌ها اساساً به صفر رسید، به ویژه از سوی قدرت‌های بزرگ اروپایی، شگفت‌زده شدیم.

آقای تربش خاطرنشان کرد که کشورهای اروپایی همچنان در حال توزیع کمک های اعلام شده در ماه های گذشته هستند و برخی از آنها به صورت مخفیانه ارسال شده است. اما، او افزود، داده های جدید نشان می دهد که حمایت مادی از اوکراین، به ویژه انتقال تجهیزات نظامی، ممکن است کمیاب شود.

آقای تربش گفت: “همه اینها بیشتر به سمت بن بست مالی به جای تامین مالی حملات متقابل اوکراینی است.” به نظر می‌رسد که بیشتر در مورد حفظ وضعیت موجود است تا اجازه دادن به اوکراین برای انجام کاری جدی، هم از نظر نظامی و هم از لحاظ مالی.»

تحلیلگران می گویند که آلمان علی رغم لفاظی های قبلی خود به طور خاص کوتاهی کرده است.

مارکوس کایم، کارشناس ارشد امنیت بین‌الملل در مؤسسه آلمانی امور بین‌الملل و امنیت، گفت که او و سایر تحلیل‌گران ابتدا از قول صدراعظم اولاف شولز برای افزایش چشمگیر هزینه‌های نظامی برای حمایت از اوکراین «تا زمانی که اوکراین» کاملاً شگفت‌زده شدند. طول می کشد» و در نهایت وابستگی کشور به انرژی روسیه را از بین ببرند.

او گفت، اما تغییرات سیاست از آن زمان تاکنون کمتر چشمگیر بوده است.

منتقدان می گویند که دولت آلمان به اندازه کافی برای کمک به اوکراین انجام نداده است. یکی از نقاط حساس، امتناع آلمان از ارسال تانک‌های اصلی نبرد لئوپارد 2 به اوکراین است. آقای شولز و وزرای دولتش گفته اند که زرادخانه ارتش آلمان برای ارسال تجهیزات سنگین تر آنقدر تمام شده است و آنها نمی خواهند آلمان اولین کشوری باشد که تانک های مدرن غربی را به اوکراین ارسال می کند.

آلمان از افزایش ۱۰۰ میلیارد یورویی (۱۱۳ میلیارد دلاری) بودجه دفاعی در سال جاری خبر داد. با این حال، طبق پیش‌بینی موسسه اقتصادی آلمان، ناتو به هدف ناتو که هر یک از اعضا حداقل 2 درصد از تولید ناخالص داخلی خود را صرف دفاع از خود می‌کند، نخواهد رسید. اتاق فکر مستقر در کلن.

جفری راتکه، دیپلمات ارشد سابق ایالات متحده و رئیس مؤسسه آمریکایی مطالعات آلمانی معاصر، گفت آلمان و سایر کشورهای اروپایی در موقعیت قوی تری برای ادامه مخالفت با روسیه در زمستان امسال خواهند بود.

آقای راتکه گفت: «وقتی به افکار عمومی نگاه می‌کنید، می‌بینید که من آمادگی مردم آلمان را برای سوق دادن به گام‌ها و فداکاری‌های بیشتر برای دستیابی به اهداف استراتژیک حمایت از اوکراین و حفظ اروپا می‌دانم. نظم سیاسی.»

کریستین مولینگ، مدیر تحقیقات شورای روابط خارجی آلمان نیز گفت که خوشبین است که اروپا به ارائه یک جبهه متحد علیه روسیه ادامه خواهد داد، اما افزود که اختلافات عمومی در مورد این موضوع ادامه خواهد داشت.

آقای مولینگ، با مقایسه‌ای با بحث‌های سیاستی در اوج همه‌گیری و بحران بدهی اروپا، گفت: «صدا و گاهی کثیف خواهد بود».

اما، او افزود، “ما در حال بحث در مورد همه این موارد به طور علنی هستیم زیرا دموکراسی ها این کار را انجام می دهند.”

امیلی کاکرین گزارش کمک کرد

Reece Bryant

ایجاد کننده. شیطون عاشق تلویزیون حل کننده مشکلات مادام العمر نویسنده. تحلیلگر. نینجا فرهنگ پاپ. عاشق اینترنت معتبر. کاوشگر کل کارآفرین لاعلاج

تماس با ما