ایالات متحده می گوید 7600 مدرک جعلی پرستاری در طرحی فروخته شد

دادستان های فدرال گفتند که بیش از دوجین نفر در ارتباط با طرحی متهم شده اند که در آن مدارک جعلی پرستاری به خریداران فروخته می شد که سپس از این مدارک برای دریافت مجوزهای پرستاری و مشاغل در مراکز مراقبت های بهداشتی در سراسر کشور استفاده کردند.

دادستان ها گفتند که این طرح شامل فروش بیش از 7600 مدرک جعلی صادر شده توسط سه دانشکده پرستاری فلوریدا جنوبی است که از آن زمان بسته شده اند: کالج سینا و موسسه بین المللی قلب مقدس، هر دو در شهرستان بروارد، و دانشکده پرستاری پالم بیچ در شهرستان پالم بیچ. .

عمر پرز آیبار، مامور ویژه مسئول منطقه میامی گفت: 25 نفری که در این هفته متهم شدند شامل مدیران مدارس فلوریدا و مدیران و وابستگان یک سری آکادمی های آمادگی آزمون پرستاری در سایر ایالت ها می شوند که داوطلبانی را برای خرید مدارک جعلی استخدام کرده اند. دفتر بازرس کل در وزارت بهداشت و خدمات انسانی.

بسیاری از افرادی که برای اعتبارنامه های تقلبی پول پرداخت کرده اند، قبلاً تجربه کار در مراقبت های بهداشتی را داشتند – به عنوان مثال، به عنوان دستیاران پرستاری گواهی شده – و امیدوار بودند بدون نیاز به تکمیل دوره های مورد نیاز و کار بالینی، به عنوان پرستار ثبت نام شده یا پرستار عملی دارای مجوز واجد شرایط شوند. پرز آیبار در مصاحبه ای در روز پنجشنبه گفت.

آقای پرز آیبار گفت که خریداران بین 10،000 تا 15،000 دلار برای به دست آوردن مدارک و ریز نمرات جعلی که نشان می دهد آنها مدارک قانونی را کسب کرده اند، مانند مدرک کاردانی در پرستاری پرداخت می کنند. تکمیل آن مدرک ممکن است دو سال طول بکشد.

دادستان ها گفتند که مدارک و ریز نمرات پس از آن به خریداران این امکان را می دهد که واجد شرایط آزمون شورای ملی پرستاری شوند. آقای پرز آیبار گفت که حدود 37 درصد از کسانی که مدارک جعلی را خریداری کرده اند – یا حدود 2800 نفر – در امتحان قبول شده اند.

آقای پرز آیبار گفت که در میان آن گروه، “تعداد قابل توجهی” مجوزهای پرستاری دریافت کردند و مشاغلی را در بیمارستان ها و سایر مراکز مراقبت های بهداشتی تضمین کردند.

اسناد دادگاه نام این مؤسسات را ذکر نکردند، اما گفتند که شامل بیمارستان های امور کهنه سربازان در مریلند و نیویورک، یک بیمارستان در جورجیا، یک مرکز پرستاری ماهر در اوهایو، یک مرکز توانبخشی در نیویورک و یک مرکز کمکی در نیوجرسی است.

دفتر دادستانی ایالات متحده در ناحیه جنوبی فلوریدا گفت که این طرح کلاهبرداری “یک میانبر غیرقانونی مجوز و استخدام برای پرستاران مشتاق ایجاد کرده است.”

مارکنزی لاپونت، وکیل ایالات متحده، در بیانیه ای گفت: “این نه تنها یک نگرانی ایمنی عمومی است، بلکه اعتبار پرستارانی را که در واقع کار بالینی و دوره های سخت مورد نیاز برای دریافت مجوزهای حرفه ای و استخدام خود را تکمیل می کنند، خدشه دار می کند.”

چاد یاربرو، مامور ویژه مسئول دفتر FBI در میامی، گفت که کلاهبرداری در مراقبت های بهداشتی “برای فلوریدا جنوبی چیز جدیدی نیست، زیرا بسیاری از کلاهبرداران این روش را راهی برای کسب درآمد آسان، هرچند غیرقانونی، می دانند.”

آقای یاربورو در بیانیه گفت: “آنچه در مورد این تحقیقات نگران کننده است این است که بیش از 7600 نفر در سراسر کشور با مدارک پرستاری جعلی وجود دارند که به طور بالقوه در نقش های مهم مراقبت های بهداشتی در درمان بیماران حضور دارند.”

مقامات فدرال به نام فلورانس نایتینگل، پرستار بریتانیایی که به عنوان بنیانگذار پرستاری مدرن شناخته می شود، این تحقیقات را «عملیات بلبل» نامیدند. دفتر دادستانی ایالات متحده گفت که هر متهم در صورت محکومیت به اتهاماتی از جمله کلاهبرداری از طریق سیم و توطئه برای ارتکاب کلاهبرداری با سیم، تا 20 سال زندان محکوم می شود.

هیچ یک از خریداران مدارک جعلی در رابطه با این طرح اتهامی دریافت نکردند، اگرچه آقای پرز آیبار گفت که آنها می‌دانستند که برای مدارک جعلی پول پرداخت می‌کنند. او گفت که مقامات اسامی دریافت کنندگان را به شورای ملی شورای دولتی پرستاری ارسال کرده اند که اعضای آن شامل تنظیم کننده های پرستاری در 50 ایالت است.

این شورا در بیانیه‌ای اعلام کرد که تنظیم‌کننده‌های پرستاری در ایالت‌های آسیب‌دیده «در حال بررسی موارد فردی بوده‌اند و طبق قوانین ایالتی و روند قانونی خود، از جمله از دست دادن مجوز، اقدامات لازم را انجام می‌دهند.»

آقای پرز آیبار گفت که بازرسان هیچ مدرکی دال بر “آسیب زدن به بیمار از سوی این افراد” کشف نکرده اند.

این اتهامات حدود 18 ماه پس از آن اعلام شد که دو تن از ساکنان فلوریدا، جرالدا آدرین و ووسولت پردستین، در ارتباط با این طرح متهم شدند. دادستان ها گفتند که خانم آدرین و آقای پریدستین به مردم کمک کردند تا مدارک و ریز نمرات پرستاری جعلی را با مستندسازی دروغین مبنی بر اینکه خریداران دوره های لازم و کار بالینی را گذرانده اند، تهیه کنند.

دادستان ها گفتند که خانم آدرین رئیس شرکتی بود که خود را در رسانه های اجتماعی به عنوان “گروهی از پرستاران و پزشکان که می خواهند مردان و زنان را با کمک به ارائه دهندگان مراقبت های بهداشتی توانمند کنند” تبلیغ می کرد. دادستان ها گفتند که آقای پردستین کارمند آن شرکت بود.

وکلای آقای پردستین گفتند که او پدر دو فرزند بود که در سال ۲۰۱۹ از هائیتی به ایالات متحده مهاجرت کرد و در ازای کمک او در اطراف خانه، با خانم آدرین، خواهر شوهرش زندگی کرد.

وکلای دادگستری در اسناد دادگاه نوشتند، درخواست‌های او سپس به درخواست کمک او برای طرح کلاهبرداری دیپلم افزایش یافت. وکلا نوشتند که خانم آدرین برای شرکت در این طرح به آقای پریدستین پولی پرداخت نکرد، و وکلا نوشتند: “در فرهنگ او نبود و او در دوران تربیتش یاد نگرفت که از کسانی که برای او اتاق و غذا می‌دهند سوال کند.”

هر دو به توطئه برای ارتکاب کلاهبرداری از طریق پست و کلاهبرداری با سیم اعتراف کردند و طبق اسناد دادگاه سال گذشته به 27 ماه زندان محکوم شدند. آقای پرز آیبار گفت که خانم آدرین و آقای پردستین در تحقیقات همکاری کرده اند.

جنیفر منسیک کندی، رئیس انجمن پرستاران آمریکا گفت که اخبار مربوط به این طرح “بسیار ناراحت کننده” بود.

او در بیانیه‌ای گفت: «بدون شک پرستاری یک حرفه کاملاً تخصصی و اخلاقی است که به آموزش و آموزش دقیق و مادام‌العمر برای کسب تخصص بالینی بی‌نظیر نیاز دارد». «شما یک شبه به این نمی رسید. هیچ میانبری در پرستاری وجود ندارد.»

Heidi Avery

پنکه تی وی جنرال. کارآفرین. پیشگام زامبی مغرور. تحلیلگر. خالق شیطانی متعصب توییتر.

تماس با ما