ایالات متحده جزئیات نحوه برنامه ریزی برای پلیس شرکت های خارجی را ارائه می دهد

واشنگتن – دولت فدرال روز پنجشنبه برای اولین بار نحوه تعیین مجازات برای شرکت های خارجی را که برای محافظت از امنیت ملی آمریکا توافق نامه ها را زیر پا می گذارند، تعیین کرد.

وقتی برخی از شرکت‌های خارجی شرکت‌های آمریکایی را خریداری می‌کنند، توافق‌نامه‌هایی را با کمیته سرمایه‌گذاری خارجی در ایالات متحده، گروهی از آژانس‌های فدرال، امضا می‌کنند تا نگرانی‌های امنیت ملی در مورد مالکیت جدید را کاهش دهند. این کمیته که به عنوان CFIUS شناخته می شود، توانایی وضع جریمه هایی را دارد که برخی از آنها بسیار بزرگ هستند، برای شرکت هایی که این قراردادها را زیر پا می گذارند.

دستورالعمل‌های جدیدی که روز پنجشنبه منتشر شد، بینشی را در مورد چگونگی تصمیم‌گیری کمیته، که قدرت قابل‌توجهی بر معاملات خارجی دارد، اما اغلب به‌عنوان یک جعبه سیاه دیده می‌شود، نشان می‌دهد. در سال‌های اخیر، CFIUS یک شرکت چینی را مجبور به فروش اپلیکیشن دوستیابی Grindr کرده و یک شرکت چینی دیگر را وادار کرده است که یک سازنده آمریکایی نرم‌افزار مدیریت هتل را واگذار کند. این کمیته در حال حاضر در حال مذاکره با TikTok، برنامه ویدیویی محبوب، برای رفع نگرانی های ناشی از مالکیت چینی است.

بر اساس دستورالعمل های جدید، کمیته می تواند جریمه های جدی تری را زمانی در نظر بگیرد که عدم پیروی از یک توافقنامه توسط یک شرکت خارجی باعث ایجاد خطر شدیدی برای امنیت ملی شود. CFIUS همچنین بررسی خواهد کرد که آیا زمان زیادی طول کشید تا کمیته از شکست یک شرکت خارجی در اجرای توافق مطلع شود. و با توجه به دستورالعمل های جدید که الزام آور نیست، در نظر می گیرد که آیا شکست های یک شرکت عمدی بوده است یا سهل انگاری.

پرزیدنت بایدن تلاش کرده است که نفوذ چین و دیگر دشمنان بر شرکت ها و مصرف کنندگان آمریکایی را محدود کند. قانون‌گذاران و تنظیم‌کننده‌ها به‌طور فزاینده‌ای نگران این موضوع شده‌اند که چین می‌تواند از نزدیکی خود به تولیدکنندگان بزرگ تراشه‌های رایانه‌ای در آسیا برای تأثیرگذاری بر عرضه دستگاهی که مرکزی برای طیف گسترده‌ای از محصولات، از جمله لوازم خانگی و خودرو است، استفاده کند. بسیاری همچنین نگران این هستند که برنامه های چینی مانند TikTok و WeChat ممکن است داده های آمریکایی ها را تحت قوانین چین به پکن تحویل دهند.

در این ماه، دولت بایدن محدودیت هایی را صادر کرد که آمریکایی ها را از همکاری با شرکت های تراشه چینی باز می داشت. ماه گذشته، آقای بایدن فرمان اجرایی را امضا کرد که به CFIUS دستور داد تا از نزدیک بررسی کند که آیا معاملات شرکت‌های شرکت‌های خارجی، از جمله چین، اطلاعات شخصی آمریکایی‌ها را افشا می‌کند یا شامل فناوری‌های نوظهور حیاتی می‌شود.

دستورالعمل های صادر شده در روز پنجشنبه نام هیچ کشور خارجی خاصی را ذکر نکرده است.

پل روزن، دستیار وزیر امنیت سرمایه گذاری در وزارت خزانه داری که بر CFIUS نظارت دارد، در بیانیه ای گفت که اکثر شرکت های خارجی به توافقات خود در مورد امنیت ملی پایبند هستند. اما، او گفت، “کسانی که از توافقات کاهش CFIUS یا سایر تعهدات قانونی پیروی نکنند، پاسخگو خواهند بود.”

این کمیته در سال‌های اخیر مشغول بررسی صدها پرونده قراردادهای شرکتی در سال 2021، بر اساس گزارش‌هایی که به کنگره می‌فرستد، بوده است. در برخی از این موارد، کمیته تنها در صورتی موافقت کرد که یک معامله را تایید کند که شرکت خارجی با انجام اقداماتی که برای کاهش نگرانی‌های خود طراحی شده بود موافقت کند.

آقای روزن در بیانیه خود گفت که این دستورالعمل ها “پیام واضح” را ارسال می کند که برای شرکت ها “اختیاری” نیست که از توافقات خود با دولت پیروی کنند.

طبق قوانین فدرال، دولت می تواند شرکت هایی را که توافقات خود با کمیته را نقض کنند جریمه کند. جریمه ها می توانند قابل توجه باشند و به ارزش کل معامله شرکتی مورد نظر می رسند.

دستورالعمل ها همچنین به طور عمومی توضیح می دهند که چگونه شرکت ها می توانند مجازات های دولت را به چالش بکشند و نحوه نظارت کمیته برای تخلفات را بیشتر روشن می کند. طبق این یادداشت، دولت از «در سراسر دولت ایالات متحده، اطلاعات در دسترس عموم، ارائه‌دهندگان خدمات شخص ثالث (مانند حسابرسان و ناظران)، راهنمایی‌ها» و شرکت‌کنندگان در معامله مطلع می‌شود.

Makayla Massey

کاشف برنده جایزه کل معتاد زامبی. متعصب فرهنگ پاپ بی عذرخواهی. تواهولیک.

تماس با ما