اردن احضاریه ای به مدیر اف بی آی صادر می کند تا اسنادی در مورد یادداشت پس گرفته شده درباره کلیساهای کاتولیک دریافت کندCNN

رئیس قوه قضائیه مجلس نمایندگان، جیم جردن، روز دوشنبه احضاریه ای به کریستوفر رای، رئیس اف بی آی صادر کرد تا اسنادی را دریافت کند، زیرا جمهوری خواهان مجلس در حال بررسی شرایط مربوط به یادداشتی که از زمان پس گرفته شده از دفتر صحرایی ریچموند این دفتر که بر افراط گرایی در کلیسای کاتولیک متمرکز بود، بررسی می کند.

این تحقیقات، به رهبری اردن و خارج از کمیته فرعی او که وظیفه تحقیق در مورد “سلاح سازی” ادعایی دولت فدرال را برعهده داشت، توسط یک سند در 23 ژانویه که توسط دفتر میدانی FBI در ریچموند با عنوان “منافع افراط گرایان خشن با انگیزه نژادی یا قومیتی در رادیکال تهیه شده بود” تحریک شد. ایدئولوژی کاتولیک سنت گرا تقریباً به طور قطع فرصت های کاهش جدیدی را ارائه می دهد.

اردن ادعا می‌کند که یادداشت داخلی فاش شده نشان می‌دهد که برخی از آمریکایی‌های کاتولیک مورد هدف اف‌بی‌آی قرار گرفته‌اند و می‌توانند تروریست‌های داخلی در نظر گرفته شوند و اف‌بی‌آی را متهم می‌کند که «به دنبال جذب عبادتگاه‌های کاتولیک به‌عنوان منابع بالقوه برای نظارت و گزارش در مورد اعضای محله‌شان است».

یک سخنگوی FBI بلافاصله به درخواست CNN برای اظهار نظر در مورد احضاریه پاسخ نداد، اما آنها قبلاً به CNN گفته بودند، “در حالی که رویه استاندارد ما این است که در مورد محصولات اطلاعاتی خاص اظهار نظر نکنیم، این محصول دفتر صحرایی خاص – که فقط در FBI منتشر شده است – در رابطه با افراط گرایی خشونت آمیز با انگیزه های نژادی یا قومی با استانداردهای دقیق FBI مطابقت ندارد.

این سخنگو افزود که با اطلاع از این سند، “دفتر مرکزی اف بی آی به سرعت اقدام به حذف سند از سیستم های اف بی آی و بررسی مبنای سند کرد.”

احضاریه روز دوشنبه پس از آن صورت گرفت که FBI 18 صفحه از درخواست داوطلبانه اولیه ارائه شده در فوریه را تهیه کرد.

جردن می نویسد که آن صفحات «تحقیقات قابل توجهی» داشته اند، اما ادعا می کند که این هیئت دریافته است که FBI بر اطلاعات یک مامور مخفی تکیه کرده و پیشنهاد کرده است که ماموران برای ایجاد منابعی برای بررسی افراط گرایی به کلیسای کاتولیک مراجعه کنند.

ما اکنون می دانیم که FBI حداقل به یک مامور مخفی برای ارائه تحلیل خود متکی است و FBI پیشنهاد کرده است که مأمورانش با کلیساهای کاتولیک ارتباط برقرار کنند تا منابعی را در میان روحانیون و رهبری کلیسا ایجاد کنند تا در مورد آمریکایی ها که به اعتقادات خود عمل می کنند اطلاع دهند. جردن در نامه احضاریه نوشت.

“این اطلاعات تکان دهنده نیاز ما را به همه اسناد پاسخگو تقویت می کند و کمیته احضاریه ای را برای شما صادر می کند تا همکاری کامل شما را وادار کند.”

Charlie Owens

تحلیلگر هاردکور طرفدار عمومی فرهنگ پاپ. خالق مادام العمر تنظیم کننده. اهل سفر. متخصص وب متعهد