اخبار مختصر 24 آگوست 2022 |

این خبر مختصر از سازمان ملل است.

با گذشت شش ماه از جنگ اوکراین، بیش از 5600 غیرنظامی کشته شدند

شش ماه پس از حمله روسیه به اوکراین، هیئت نظارت بر حقوق بشر سازمان ملل در آنجا روز چهارشنبه گزارش داد که بیش از 5600 غیرنظامی در این درگیری تاکنون کشته شده اند.

این تعداد به احتمال زیاد دست کم گرفته می شود، زیرا این تنها مرگ و میرهایی است که بازرسان سازمان ملل در اوکراین توانسته اند تایید کنند.

ماتیلدا بوگنر، رئیس هیئت نظارت بر حقوق بشر سازمان ملل متحد در اوکراین، در بیانیه‌ای گفت که بیش از 360 کودک از زمان 24 سال گذشته جان خود را از دست داده‌اند.هفتم در ماه فوریه، و 92 درصد از کل تلفات ناشی از سلاح های انفجاری در مناطق ساخته شده بود.

خانم بوگنر خاطرنشان کرد که اسیران جنگی مورد شکنجه و بدرفتاری قرار گرفته اند و خواستار دسترسی به افرادی شد که در مناطق تحت کنترل روسیه یا گروه های مسلح وابسته به آن نگهداری می شوند.

سازمان بین‌المللی کار می‌گوید میانمار: جامعه مدنی و اتحادیه‌های کارگری با تهدید وجودی روبرو هستند

آژانس کار سازمان ملل، ILO، اعلام کرد که کودتای نظامی در میانمار جامعه مدنی و اتحادیه های کارگری این کشور را با “تهدید وجودی” مواجه کرده است.

هجده ماه پس از به قدرت رسیدن حکومت نظامی، سازمان بین المللی کار اعلام کرد که اتحادیه های کارگری و گروه های فعال با “آزار و شکنجه هدفمند” از جمله دستگیری خودسرانه، بازداشت، اعمال خشونت آمیز، یورش به منازل و ادارات، توقیف تجهیزات، تماس های تلفنی تهدیدآمیز، بازجویی و نظارت مواجه هستند. .

نتیجه این بوده است که توانایی جامعه مدنی و اتحادیه‌های کارگری را به میزان قابل توجهی محدود کرده است، که سازمان بین‌المللی کار آن را با افزایش حمایت‌های کارگری از کارگران در دهه گذشته اعتبار می‌دهد.

آژانس سازمان ملل وضعیت فعلی را “تهدیدی واقعی برای موجودیت آنها” توصیف کرد و از جامعه بین المللی خواست تا واکنش نشان دهد.

نیجریه: انگ آبله میمون “مردم را از جستجوی مراقبت منصرف می کند” – UNAIDS

به نیجریه، جایی که انگ علیه افراد مبتلا به آبله میمون آنها را از جستجوی مراقبت منصرف کرده است.
این پیام نگران کننده UNAIDS در نیجریه است، جایی که هفته های اخیر شاهد افزایش قابل توجهی در تعداد موارد مشکوک و تایید شده این بیماری بوده ایم.

آژانس سازمان ملل گفت که کارکنان محلی با افرادی ملاقات کرده‌اند که «بیش از حد می‌ترسیدند» به دنبال کمک پزشکی باشند، در حالی که همچنین اشاره کرد که کمبود داروهای کلیدی مانع از پاسخ نیجریه به آبله میمون شده است.

UNAIDS تأکید کرد که به داروها، تجهیزات و تجهیزات بیشتری برای جمع‌آوری نمونه نیاز است، و افزود که «برخلاف ایالات متحده و اتحادیه اروپا»، نیجریه انباری از واکسن علیه ویروس ندارد.

دانیل جانسون، اخبار سازمان ملل


تمامی اخبار به صورت تصادفی و رندومایز شده پس از بازنویسی رباتیک در این سایت منتشر شده و هیچ مسئولتی در قبال صحت آنها نداریم