اتیوپی: کمپین سراسری واکسیناسیون سرخک سایر مداخلات نجات زندگی را ادغام می کند

سازمان جهانی بهداشت (WHO) با اعلام این خبر گفت که از هم اکنون تماس با جوامع را برای اطمینان از عملکرد روان آغاز کرده است.

آژانس بهداشت سازمان ملل متحد گفت سرخک که قابل پیشگیری است، همچنان یک مشکل عمده بهداشتی در اتیوپی است و چندین شیوع در مناطق مختلف این کشور گزارش شده است.

واکسیناسیون در سراسر کشور برای 15.5 میلیون جوان 9 تا 59 ماهه برنامه ریزی شده است، از جمله در مکان های صعب العبور که تحت تأثیر خشکسالی و درگیری قرار گرفته اند.

ادغام سایر مداخلات

علاوه بر این، و همراه با صندوق کودکان سازمان ملل متحد (یونیسف) و GAVI، اتحاد واکسن، WHO مجموعه ای از خدمات نجات جان را در این کمپین ادغام می کند.

اینها شامل تزریقات کووید-19 و ایمن سازی مجدد برای کودکانی که واکسینه نشده اند، غربالگری برای سوء تغذیه حاد، قطره های ویتامین A و کرم زدایی در برابر انگل های روده ای است.

به نمایندگی از شرکای ایمن سازی در کشور، پل ماینوکا، سرپرست سازمان بهداشت جهانی اتیوپی، خوشه سلامت مادران، نوزادان و کودکان، به وزارت بهداشت به دلیل ابتکار عمل برای کاهش خطر شیوع سرخک و پایان دادن به فوران های مداوم تبریک گفت. بنابراین کودکان را از بیماری های قابل پیشگیری و مرگ ناشی از سرخک محافظت می کند.

او افزود: «همچنین ستودنی است که این کمپین با سایر مداخلات نجات جان یکپارچه شده است».

استراتژی کاهش سرخک

در اتیوپی، سرخک با شیوع چندین بیماری در بخش‌های مختلف کشور همچنان یک مشکل عمده بهداشتی است.

برای رسیدگی به این موضوع، اتیوپی استراتژی های کلیدی را برای کاهش بار و حرکت به سمت حذف اتخاذ کرد و شروع به اجرای آن کرد.

اقدامات شامل تقویت واکسیناسیون های معمول و تکمیلی، نظارت و مدیریت مورد است.

سازمان جهانی بهداشت از این کمپین حمایت مالی و فنی کرده است و بیش از 100 کارشناس را برای فعالیت‌های قبل، درون و پس از کمپین، از جمله نظارت بر کیفیت خدمات، مستقر کرده است.

تغذیه نامناسب برابر است با سلامتی ضعیف

مشکلات بهداشتی مرتبط با تغذیه یکی از مهمترین علل مرگ و میر کودکان در کشورهای در حال توسعه از جمله اتیوپی است.

و بسیاری از زنان در آنجا از فیستول مامایی رنج می برند – یک وضعیت ویرانگر که بر سلامت، رفاه اجتماعی و اقتصادی افراد آسیب دیده و خانواده های آنها تأثیر می گذارد.

در طول کمپین واکسیناسیون، کارکنان پزشکی همچنین قصد دارند به این زنان پس از زایمان کمک کنند و پای پرانتزی را در کودکان شناسایی کنند.

این مداخلات فرصت هایی را برای دریافت درمان بسیار مورد نیاز برای فیستول مامایی و جلوگیری از ناتوانی مادام العمر برای کودکان فراهم می کند، زیرا پای پرانتزی در صورت تشخیص و درمان به موقع قابل اصلاح است.

Aria Coffey

مجری کل کارشناس موسیقی. الکل گیک لاعلاج ایجاد کننده. علاقه مندان به زامبی ها

تماس با ما