آینده زمین؛ یک ابر قره با یک ابر اقیانوس!

فرارو- شبیه سازی ابرایانه‌های جدید از صفحات تکتونیکی زمین که همیشه در حال حرکت هستند، نشان می‌دهند که روز‌های اقیانوس آرام به شماره افتاده است. اما خبر خوب است که این اتفاق تا 300 میلیون سال دیگر نخواهد شد و اگر خود آرام خوش شانس باشد، حتی ممکن است تولد یک میلیون سال را پیش از محو شدن جشن بگیریم.

به گزارش فرارو به نقل از rahnamato، این منطقه اقیانوس باستانی از مناطق فرورانش است. مکان‌هایی که صفحات تکتونیکی با هم برخورد می‌کنند و بر روی هم‌کاری سوار می‌شوند. این مکان‌ها در اقیانوس آرام به‌نوان «حلقه‌ آتش‌ها» که می‌شوند، تقریباً مانند خارج شدن وان حمام برای کف اقیانوس عمل می‌کنند.

هر چند سانتی متر از صفحه اقیانوس آرام زیر صفحه اوراسیا و صفحه هند و استرالیا می‌لغزد و فاصله بین آمریکای شمالی، آسیا و استرالیا را از بین میبرد. همه دانشمندان در مورد اینکه ابرقاره بعدی چگونه خواهد بود یا چگونه تشکیل می شود، اتفاق نمی افتد، اما در بسیاری از شبیه سازی ها، اقیانوس آرام به فنا است.

در حالی که برخی از مطالعات نشان می دهد که اقیانوس اطلس، که در حال گسترش است، ممکن است در آینده شروع به کوچک شدن کند و در نتیجه ابرقاره را کند که توسط یک ابراقیان فوق العاده دوره شده است، دانشگاه کرتین با این ایجاد شود. نظر موافق.

آن‌ها استدلال می‌کنند که جهان به سمت ابرقره‌ای می‌رود که در آن آمریکای شمالی با آسیا می‌کند که نام آماسیا دارد. در مدل‌های ژئودینامیکی چهاربعدی، به نظر می‌رسد قره نیمکره جنوبی (استرالیا) نقش مهمی در آنچه از اقیانوس آرام باقی مانده است بازی می‌کند.

شبیه‌سازی‌های اخیر چندین استرالیایی بر اساس‌های واقعی صفحه و گوشته از زمان حال و گذشته است که توسط یک ابر رایانه برای پیش‌بینی آینده استفاده می‌شود. چوان هوانگ، دانشمند زمین و نویسنده اصلی، می‌گوید: «در طول دو میلیون سال گذشته، قاره‌های زمین با برخورد کرده‌اند و هر ۶۰۰ میلیون سال یک ابرقاره را تشکیل می‌دهند که به عنوان چرخه‌های ابری شناخته می‌شود.

با استفاده از روش شبیه سازی صفحات تکتونیکی زمین با استفاده از یک ابر رایانه، ما می توانیم نشان دهیم که کمتر از 300 میلیون سال آینده احتمالاً اقیانوس آرام ناپدید می شود و آماسیا را تشکیل می دهد.»

به عبارت دیگر، شبیه‌سازی‌های قبلی، این شبیه‌سازی جدید نشان می‌دهد که آرام، و نه اقیانوس اطلس یا دریای کارائیب، با تشکیل آماسیا نابود خواهند شد.

ژنگ ژیانگ لی، دانشمند زمین شناسی، می‌گوید: «زمین وضعیت می‌دانیم زمانی شکل می‌گیرد که به شدت متفاوت خواهد بود. انتظار می‌رود سطح دریا پایین‌تر باشد و فضای داخلی وسیع ابرقاره بسیار خشک با مقدار کمی روزانه بالا خواهد بود.» نتایج این مطالعه در نشریه National Science Review به چاپ رسیده است.

Yareli Estes

دانش آموخته مواد غذایی هاردکور. حلال مشکل لاعلاج متعصب الکل متخصص توییتر پیشرو پرشور اینترنت.