آژانس مهاجرت سازمان ملل از 700000 اوکراینی در «چالش‌برانگیزترین» زمستان حمایت می‌کند

بودجه بشردوستانه اتحادیه اروپا (EU)، سازمان بین‌المللی مهاجرت (IOM) را قادر می‌سازد تا از بیش از 700000 اوکراینی با کمک‌های چندبخشی در زمستان امسال، که قرار است «چالش‌برانگیزترین فصل برای کشور» باشد، حمایت کند.

آنه نگوین، رئیس مأموریت IOM در این کشور، گفت: «آوارگان و متاثر از جنگ با چالش‌های جدید و فزاینده‌ای با طولانی شدن جنگ و زمستان در اوکراین مواجه خواهند شد».

افزایش کمک ها

حمایت IOM از زمستان‌سازی شامل نوسازی مراکز جمعی میزبان افراد آواره است. بهبود سیستم های تامین آب، فاضلاب و گرمایش؛ تعمیر خانه های آسیب دیده؛ و توزیع پتوهای با حرارت بالا، کیت رختخواب، تشک و وسایل بهداشتی.

علاوه بر این، سوخت جامد و کمک های نقدی نیز برای کمک به مردم برای حفظ خود با وسایل انعطاف پذیر در طول فصل سرد سرد ارائه می شود.

IOM همچنین از بودجه اتحادیه اروپا برای ذخیره اقلام حیاتی استفاده خواهد کرد و اطمینان حاصل می کند که افراد آسیب دیده از جنگ در اوکراین همچنان در دسترس هستند و از شرکای خود که به نیازهای فوری در محل پاسخ می دهند، حمایت خواهد کرد.

اولویت اصلی ما حمایت از شرایط گرم، ایمن و با وقار است برای کمک به مردم برای پشت سر گذاشتن چند ماه آینده،” آقای نگوین توضیح داد.

“نیازهای مبرم”

در حرکت رو به جلو، تیم های سیار تعمیرات را در 375 سایت جمعی و مؤسسه اجتماعی با بهبود عایق کاری، تعمیر سقف های نشتی، تعویض پنجره های شکسته و نصب دوش های اضافی انجام خواهند داد.

IOM 5800 خانه خصوصی را بازسازی خواهد کرد و کیت های سرپناه اضطراری را برای مردم توزیع خواهد کرد تا خودشان بهبودهای لازم را انجام دهند.

آژانس سازمان ملل همچنین از شهرداری ها در مناطقی که اخیراً توسط دولت اوکراین بازپس گرفته شده اند با مصالح ساختمانی و ژنراتورها حمایت خواهد کرد.

کلودیا آمارال، رئیس کمک‌های بشردوستانه اتحادیه اروپا در اوکراین، گفت: «در حالی که حملات همچنان باعث می‌شود میلیون‌ها نفر به برق، گرمایش و آب دسترسی نداشته باشند، شرکای بشردوستانه ما مانند IOM به کار خود برای رفع فوری‌ترین نیازها ادامه می‌دهند.

18 میلیون نیازمند

بر اساس برآورد دفتر هماهنگی امور بشردوستانه سازمان ملل متحد (OCHA)، حدود 18 میلیون اوکراینی یا 40 درصد از جمعیت این کشور به کمک های بشردوستانه نیاز دارند.

و حملات مستمر به زیرساخت‌های حیاتی اوکراین، تأثیر مخرب جنگ را برای مردمی که بیشترین آسیب را دیده‌اند، افزایش داده است.

آخرین نظرسنجی IOM نشان می دهد که با وجود تهاجمات متعدد به زیرساخت های تامین برق و گرمایش کشور، اوکراینی ها قصد دارند زمستان را در مکان فعلی خود بگذرانند.

فقط هفت درصد از پاسخ دهندگان در سراسر کشور که مورد بررسی قرار گرفتند گفتند که فعالانه در حال بررسی ترک هستند.

در همین حال، منابع خصوصی برای بقا در حال کمیاب شدن است، زیرا 43 درصد از تمام خانواده ها در اوکراین پس انداز خود را به طور کامل تمام کرده اند.

Alina Bentley

کاوشگر. کارشناس سفر. متخصص قهوه. طرفدار تلویزیون عمومی متخصص پرشور بیکن. برگزار کننده آماتور محقق فرهنگ پاپ.

تماس با ما