آنچه درباره فصل 2023 WNBA باید بدانید

WNBA بیست و هفتمین فصل خود را در روز جمعه با قوانین جدید، فهرست‌های جدید و یک بازگشت بزرگ آغاز می‌کند. در اینجا چیزی است که باید انتظار داشت.

پس از نزدیک به 10 ماه بازداشت در روسیه، بریتنی گرینر دوباره بسکتبال بازی می کند

بازداشت گرینر فصل WNBA را در سال گذشته تیره و تار کرد. او در فوریه 2022 در فرودگاهی در نزدیکی مسکو به اتهام مواد مخدر دستگیر شد و متعاقباً مجرم شناخته شد و به 9 سال زندان محکوم شد. لیگ به طور مرتب در طول فصل به او ادای احترام می کرد و بازیکنان هم تیمی او به نمایندگی از او صحبت می کردند.

گرینر در ماه دسامبر در یک مبادله زندانیان آزاد شد و پس از مدتی که به طور خصوصی سپری کرد، قراردادی یک ساله برای بازگشت به فینیکس مرکوری امضا کرد.

گرینر در دوران حبس خود بسکتبال بازی نکرد و همچنان در تلاش است تا به شرایط بازی بازگردد. او در یک کنفرانس خبری در ماه آوریل گفت: «همه به من می‌گویند که به خودم لطف کنم و این کار زمان بر است، اما این سخت‌ترین کار برای یک ورزشکار حرفه‌ای است زیرا ما همیشه می‌خواهیم به بهترین شکل خود برگردیم “

گرینر و مرکوری فصل خود را روز جمعه در لس آنجلس مقابل اسپارکس افتتاح می کنند.

خارج از فصل تحت سیطره قراردادها و معاملات با بازیکن آزاد بود که می توانست دو ابرتیم را ایجاد کند: لیبرتی و لاس وگاس آس.

لیبرتی سه حرکت کلیدی انجام داد: اول، آنها با کانتیکت سان معامله کردند جونکل جونز، با ارزش ترین بازیکن لیگ در سال 2021. سپس آنها یکی از برترین بازیکنان آزاد را دریافت کردند: بریانا استوارت، MVP 2018 که دو قهرمانی در سیاتل کسب کرده بود. در نهایت، آنها با رهبر فعال کمک های لیگ قرارداد امضا کردند. کورتنی وندرسلوت. این سه به بتنیا لین و سابرینا یونسکو بازگشته‌اند که هر کدام یک تیم ستاره‌دار ساخته‌اند.

قهرمان حاکم Aces قبلاً مجموعه ای چشمگیر از استعدادها را به نمایش گذاشته بود: MVP سال گذشته، A’ja Wilson (که در سال 2020 نیز برنده شد). چلسی گری، MVP فینال 2022؛ و ستاره های دیگرشان، جکی یانگ و کلسی پلام. و بعد رفتند و امضا کردند کندیس پارکر، دو بار MVP، دو بار قهرمان و هفت بار آل استار. جانباز را هم گرفتند آلیشا کلارککه با سیاتل دو عنوان قهرمانی را کسب کرد.

بقیه لیگ از ابرتیم ها عقب نشینی نمی کنند. النا دل دان از واشنگتن میستیک در این ماه به خبرنگاران گفت: «در بهترین فیلم‌ها، افراد ضعیف در صدر قرار می‌گیرند.

اما با این حال، Aces و Liberty بسیار دور از علاقه‌مندان شرط‌بندی برای برنده شدن همه آن‌ها هستند.

برخی از جدیدترین بازیکنان WNBA تنها چند هفته از پایان کار دانشگاهی خود فاصله دارند. نحوه انجام این انتقال برای شانس تیم های جدید آنها بسیار مهم است.

آلیا بوستون انتخاب آشکار تب ایندیانا به عنوان انتخاب شماره 1 کلی در درفت آوریل بود. بوستون، که در سال 2022 کارولینای جنوبی را به عنوان قهرمانی ملی رساند و امسال به فینال فور بازگشت، انتظار می‌رود که در زمان بازسازی تب، سنگ بنای امتیازی برای Fever باشد. اگرچه رقابتی که او با آن روبرو می‌شود در WNBA سخت‌تر خواهد بود، بوستون باید بتواند راحت‌تر بدون رویارویی با تیم‌های دو و سه‌گانه‌ای که در کالج دیده بود، گل بزند.

با انتخاب شماره 2 امسال، مینه سوتا پیش نویس شد الماس میلرکه در فصل 2022-2023 با نزدیک به 20 امتیاز در هر بازی، مریلند را رهبری کرد. میلر یک بال همه کاره و ورزشکار است که باید به خوبی با Napheesa Collier جفت شود.

هیلی جونز، انتخاب شماره 6 درفت، به مدت چهار سال در استنفورد پیشتاز بود، از جمله قهرمانی کاردینال ها در سال 2021. او به خوبی در تیم رویایی آتلانتا جای می گیرد که به دنبال بازیکنان بیشتری هستند.

لیگ همچنین کتاب قوانین خود را در این خارج از فصل به روز کرد.

مربیان WNBA اکنون می‌توانند یک – و تنها یک – تماس را در هر بازی به چالش بکشند. مربیان می‌توانند در مورد سه نوع تماس درخواست بازبینی کنند: خطا روی تیمشان، تماس خارج از چارچوب، یا تخلف برای دروازه‌بانی یا تداخل در سبد. حتی در صورت موفقیت آمیز بودن چالش و حتی اگر بازی به وقت اضافه برود، مربیان به یک چالش محدود خواهند شد.

مقامات همچنین ممکن است اکنون بازیکنان را به دلیل ارتکاب خطا در هنگام استراحت سریع بدون انجام بازی قانونی با توپ جریمه کنند. برای این، یک خطای انتقالی، یک پرتاب آزاد به تیم مهاجم تعلق می گیرد که می تواند توسط هر بازیکنی در زمین انجام شود و تیم مهاجم کنترل توپ را حفظ خواهد کرد.

WNBA همچنین دستورالعمل های جدیدی در مورد رفتار حاشیه ای دارد. در تلاشی برای محدود کردن اختلالات و حواس‌پرتی‌ها، لیگ به بازیکنانی که در بازی نیستند می‌گوید که ممکن است «برای مدت طولانی» سرپا نمانند. همچنین بازیکنان و مربیان از «تلاش برای منحرف کردن حواس حریفان به شیوه‌ای غیرورزشی» منع شده‌اند. تیم‌ها می‌توانند اخطار تاخیر در بازی یا خطای فنی برای تخلف دریافت کنند.

Kelvin Ashley

حل کننده مشکل متعصب سفر مادام العمر. بت نوجوان آینده. علاقه مندان به اینترنت آماتور.

Digital currencyبهترین مشاور کنکوربهترین اکستنشن مژه اصفهانبهترین سالن زیبایی تبریزخبرdigital currency channelدانشگاهبهترین سالن زیبایی اصفهانGuide to buying household appliancesdigital currency tutorial
تماس با ما